NEWSY:

Programy afiliacyjne

Afiliacja - Marketing Afiliacyjny

Polega na udostępnianiu programów afiliacyjnych, w których sprzedawca (reklamodawca) płaci właścicielowi strony internetowej (wydawcy) prowizję z tytułu wygenerowania ruchu.

Wydawca umieszcza na swojej powierzchni reklamowej link lub banner i następnie otrzymuje wynagrodzenie. Programy afiliacyjne można promować na różne sposoby. Poza wspomnianą promocją na własnej stronie internetowej, wydawca może korzystać z social media, bazy mailingowej, lub płatnych narzędzi reklamowych. Coraz więcej podmiotów internetowych decyduję się na marketing afiliacyjny, aby zwiększyć sprzedaż. Jest to jeden z prostszych i skuteczniejszych sposobów aby zarabiać przez internet. Istnieją 3 sposoby rozliczeniowe według których reklamodawca rozlicza się z wydawcą:

CPS

Cost Per Sale

Jedna z najczęstszych form rozliczania afiliacji. Zarabiasz na prowizji od sprzedaży produktów. Z tej formy korzystają głównie sklepy, stawka wydawcy, CPS jest uzależniona od wartości koszyka zakupów, oraz prowizji jaką ustala reklamodawca.

Na marketing afiliacyjny zdecydował się już praktycznie każdy większy, znany Ci sprzedawca internetowy.

Zarabiaj przez internet promując sklepy internetowe. Za każdy zakup z Twojego linka otrzymasz prowizję od sprzedaży.
Zarabiaj przez internet promując programy, na których zarobisz za każdy wypełniony przez użytkownika formularz.

CPL

Cost Per Lead

Gałąź marketignu afiliacyjnego, stosowanego przez firmy, którym zależy na użytkownikach. Prowizja jest przyznawana za poprawnie wypełniony formularz kontaktowy i pozyskanie Lead. W dosłownym tłumaczeniu oznacza “koszt za rejestracje”. W tym modelu reklamy internetowej. Reklamodawca płaci za pozyskanie Klienta lub za pozyskanie danych, uzyskanych dzięki wypełnieniu formularza kontaktowego na stronie internetowej.

W tej kategorii znajdziecie również nasze autorskie programy partnerskie SMS - w których prowizja dla wydawcy jest przyznawana za poprawnie wypełniony formularz na stronie sprzedażowej. Aby poprawnie wypełnić taki formularz, użytkownik musi wysłać SMS pod podany numer telefonu i następnie wpisać otrzymany kod.

Największą zaletą programów partnerskich CPL SMS jest ich natychmiastowy czas walidacji. W momencie jak użytkownik wyślę SMS, lead jest przyznawany na konto wydawcy w przeciągu kilku minut. Dlatego gorąco zachęcamy do promowania naszych autorskich programów partnerskich.

Dowiedz się więcej o programach SMS

CPA

Cost Per Action

Prowizja przyznana za konkretną akcję ustaloną przez reklamodawce np. wzięcie pożyczki. Często wykorzystywany rodzaj afiliacji wśród serwisów, które nie skupiają się na sprzedaży. Jest to model reklamy internetowej, gdzie reklamodawca płaci za wykonaną, zdefiniowaną przez siebie akcję.

Programy partnerskie rozliczane w modelu CPA, wymagają od użytkownika np. Wypełnienia formularza, zapisu do newslettera, obejrzenie reklamy czy wzięcie pożyczki.

W tym modelu rozliczeniowym wydawca może również zarabiać na programach zagranicznych. W ofercie serwisu znajduje się kilkadziesiąt programów partnerskich, przeznaczonych na kraje znajdujące się na całym świecie.

Zarabiaj za każdą ustaloną przez reklamodawcę akcje.
Pobierz już teraz naszą aplikację na urządzenia mobilne!
Bezproblemowy dostęp do panelu MyLead w każdy miejscu i czasie.
Pobierz naszą aplikację mobilną na IOS  z App Store.
Pobierz naszą aplikacje mobilną na androida z Google Play.
Kontakt

Polub nas na Facebook’u:

Kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.