NEWSY:

FAQ

Kto może dołączyć do MyLead.pl?
Użytkownikiem MyLead może być każda pełnoletnia osoba lub firma, która posiada adres e-mail i zarejestruje konto użytkownika na stronie MyLead.pl.

Czy dołączenie do programu kosztuje?

Nie, rejestracja i korzystanie z programu jest i zawsze pozostanie całkowicie bezpłatne.

Jak przystąpić do programu?

Żeby założyć konto w serwisie MyLead należy zarejestrować się pod adresem: http://mylead.pl/register . Rejestracja wymaga zaakceptowania regulaminu MyLead.eu

Jakie programy dostępne są w ramach MyLead?

W sieci MyLead dostępne są programy, które umożliwiają zarabianie na usłudze PREMIUM SMS. Nasi użytkownicy mogą wybierać spośród wielu programów pogrupowanych w następujące kategorie:

    Konkursowe
    Facebook
    Player/Stream
    Artykuły/Książki
    Pliki
    Gry
    Testy
    Społecznościowe
    Pozostałe

Jak zacząć zarabiać?

To łatwe – wystarczy, że założysz konto w serwisie, wybierzesz jeden z dostępnych programów partnerskich i dodasz własną konfigurację wybranego programu. Konfiguracja polega na wybraniu jednej z kilku dostępnych stawek (tylko od Ciebie zależy którą wybierzesz, a więc ile zarobisz w konkretnym programie) oraz wpisaniu nazwy danej konfiguracji. Gdy to zrobisz, możesz już pobrać link partnerski, który udostępnisz tam, gdzie są osoby, które mogą być zainteresowane konkretnym produktem, usługą, konkursem.

Przykład: wybierasz program z konkursem, w którym można wygrać smartfon. Wprowadzasz swoją konfigurację, wybierając z listy rozwijanej stawkę „Usługa MO (7 zł)” i zapisujesz konfigurację pod nazwą „Mój pierwszy program”. System automatycznie generuje dla Ciebie link, który możesz podać swoim znajomym, by wzięli udział w konkursie. Za każdego zarejestrowanego użytkownika w konkursie otrzymujesz prowizję 7 zł (zgodnie z wybraną przez siebie stawką). Proste, prawda?

Czy trzeba mieć własną stronę internetową albo blog żeby promować programy MyLead?

Nie trzeba. Programy MyLead można promować na swoich stronach internetowych, blogach, ale można zarabiać wcale nie będąc blogerem czy właścicielem strony. Linki partnerskie można udostępniać w prywatnych wiadomościach do znajomych, jako sygnaturki na forach internetowych, grupach na Facebooku, w mailach. Możliwości jest nieskończenie wiele.

Czy mogę reklamować programy MyLead na Facebooku i w innych portalach społecznościowych?

Tak, to jeden ze sposobów promowania programów partnerskich MyLead. Pamiętaj jednak, że nie warto spamować linkiem wszędzie gdzie się da, bo ktoś, kogo nie zainteresuje promowany przez Ciebie konkurs czy quiz wcale nie skorzysta z linka i nie przyniesie Ci zarobku. Lepiej promować nasze programy partnerskie tam, gdzie faktycznie można znaleźć grupę docelową, ludzi o konkretnych zainteresowaniach. Dobrym miejscem mogą być tematyczne grupy lub fanpage na Facebooku.

Jakie są stawki w programach MyLead?

W programach partnerskich MyLead wynagradzamy za każdy lead, czyli za każdego użytkownika, który zarejestruje się z Twojego polecenia np. w konkursie lub dzięki Tobie skorzysta z jakiejś aplikacji czy testu. Płacimy za każdy lead, a stawka jest zależna od Ciebie – podczas konfiguracji wybranego przez siebie programu partnerskiego możesz wybrać jedną z dostępnych stawek SMS Premium: 10, 7, 3,5, 1,5 zł oraz subskrypcję SMS płatna za rejestracje: 15, 11, 6 zł oraz subskrypcja 9, 4, 2 zł.

Czym różnią się stawki MO od MT?

Wybierając stawkę MO decydujesz, że zarobisz na użytkowniku wtedy, gdy on zarejestruje się pod podanym przez Ciebie linkiem. Musisz wiedzieć, że rejestracja wymaga wysłania SMS-a na podany numer i wpisania odpowiedniego kodu. SMS-y są płatne, a wysokość opłaty uzależniona jest od tego, jaką stawę MO wybierzesz w procesie konfiguracji. Jeżeli wybierzesz stawkę MO 10 zł, to będzie oznaczać, że aby się zarejestrować użytkownik musi wysłać SMS, który będzie go kosztował ok. 30 zł. Jeżeli zaś postawisz na najniższą stawkę MO czyli 1,5 zł, to SMS będzie kosztował użytkownika 6,15 zł z VAT.

Stawka MT oznacza, że użytkownik, który zarejestrował się z Twojego linka wyraził zgodę na subskrypcję SMS PREMIUM. Za każdego takiego użytkownika Ty dostaniesz 6 zł.

Czego dotyczą stawki zagraniczne?

Wszystkie programy MyLead dostępne są nie tylko dla polskich użytkowników, ale też dla użytkowników zagranicznych. Nasz system automatycznie wykrywa z jakiego IP wchodzi dana osoba i na tej podstawie nalicza stawkę za lead. Stawki za jeden lead mogą wynosić od kilkudziesięciu groszy nawet do 40 zł, w zależności od kraju. Można je przejrzeć po zalogowaniu do panelu administracyjnego, pod adresem: http://mylead.eu/global

Jeśli chcesz wiedzieć, czy wybrany przez Ciebie program jest globalny i może zarabiać dla Ciebie także z leadów generowanych przez zagranicznych użytkowników, sprawdź czy przy nazwie programu w panelu klienta jest mała ikonka globusa.

Niektóre programy MyLead to strony z konkursami. Jakie są warunki tych konkursów? Czy nagrody w nich są rzeczywiście przekazywane uczestnikom?

Każdy program, który jest konkursem ma swój regulamin dostępny na stronie konkursowej. Użytkownik, który rejestruje się pod podanym przez Ciebie linkiem musi zaznaczyć, że akceptuje regulamin, żeby wziąć udział w konkursie.

Liczba i sposób dostarczenia nagród, a także terminy rozstrzygnięcia konkursów podane są w regulaminach dla każdego z nich.

Na jakich filmach, muzyce, książkach można zarabiać z programami MyLead, żeby nie łamać praw autorskich i działać zgodnie z prawem?

Niektóre programy MyLead pozwalają zarabiać wówczas, gdy użytkownik ściągnie zamieszczony przez Ciebie plik albo wyśle SMS, żeby obejrzeć film, który umieściłeś na swojej stronie internetowej czy jednej z naszych witryn. Na jakich filmach, książkach i plikach można zarabiać w ten sposób?

Żeby nie łamać prawa możesz zarabiać jedynie na tych plikach, do których masz pełne prawa autorskie. Nie mogą to być zatem ściągnięte z internetu teledyski, skserowane czy zeskanowane książki ani filmy, które nagrałeś z telewizji czy kina.

Możesz zarabiać na plikach, które sam stworzyłeś – własnych e-bookach, grafikach, plikach muzycznych, video tutorialach itd. Więcej inspiracji dotyczących tego jak legalnie zarabiać w naszych programach partnerskich znajdziesz na naszej stronie.

Co może się stać jeśli złamię prawo, np. przez umieszczenie w programie plików, do których nie mam praw autorskich?

Złamanie prawa jest jednocześnie złamaniem regulaminu MyLead. W takim przypadku administrator naszego serwisu może usunąć Twoje pliki i Twoje konto.

Czy mogę zarabiać polecając MyLead znajomym?

Oczywiście, możesz budować własną sieć partnerów MyLead, polecając naszą sieć znajomym. Wykorzystaj w tym celu link polecający, który znajdziesz w swoim panelu administracyjnym. Za każdym razem, gdy ktoś zarejestruje się korzystając z Twojego linka i zacznie zarabiać – Ty będziesz zarabiał razem z nim! Od każdego wygenerowanego przez swojego znajomego leada Ty dostaniesz 5%. To doskonały sposób, by budować sobie dochód pasywny – wystarczy mieć wielu aktywnych poleconych, by zarabiać każdego dnia, samemu nie promując żadnych programów MyLead.

Do zbierania poleconych posłużyć mogą też nasze banery, na których wyświetla się zarobiona przez Ciebie kwota. Znajdziesz je w zakładce „Poleceni” w swoim panelu administracyjnym.

Co to jest Content Locker i Video Locker?

W zakładce „Dla webmastera” w panelu administracyjnym znajdziesz dwa narzędzia „Content Locker” i „Video Locker”. Są one przeznaczone dla właścicieli stron internetowych i blogów, którzy chcieliby zarabiać na udostępnianiu treści PREMIUM, do których dostęp możliwy będzie dopiero po wysłaniu SMS-a i wpisaniu kodu.

Żeby wykorzystać te narzędzia na swojej stronie trzeba najpierw skonfigurować Content Locker lub Video Locker w swoim panelu użytkownika w MyLead, a następnie otrzymany kod wkleić na swoją stronę internetową.

Co to jest Postback API?

To narzędzie pozwoli stworzyć całą sieć poleconych, przeglądać raporty zarobków osób, które zarejestrowały się z Twojego linka partnerskiego i zarabiają dla Ciebie.

Jak działa rotator banerów?

Rotator banerów przyda się tym, którzy chcą na swoich stronach internetowych lub blogach promować nasze programy partnerskie w formie banerów. Konfigurując rotator banerów możesz dodać kilka programów, które chcesz promować w ten sposób i wybrać wielkość banera (do wyboru kilka popularnych rozmiarów). Potem wystarczy już tylko wstawić kod banera na swoją stronę internetową i można obserwować w panelu statystyki odwiedzin i leadów, wygenerowanych przez baner.

Czy mogę sprawdzić który program jest najpopularniejszy wśród użytkowników serwisu?

Oczywiście, wystarczy, że w swoim panelu administracyjnym wejdziesz w zakładkę „Rankingi” – „Programy”. Warto co jakiś czas śledzić tę listę i wykorzystywać programy, które zostały już sprawdzone przez innych użytkowników.

Uwaga! Ranking programów jest aktualnie w przebudowie i nie jest dostępny.

Jak mogę sprawdzić ile zarobiłem?

Po zalogowaniu na swoje konto MyLead masz dostęp do statystyk. Możesz zobaczyć ile leadów wygenerowały Twoje programy, który z programów ma najlepszą konwersję, ile dotychczas zarobiłeś. Statystyki zarobków dostępne są dla wszystkich programów łącznie (na stronie głównej panelu administracyjnego, po zalogowaniu na swoje konto) oraz dla każdego programu z osobna, a nawet dla każdej konkretnej konfiguracji Twoich programów. Żeby uzyskać takie dane musisz wejść w zakładkę „Programy” i wybrać „Konfiguracje” dla konkretnego programu. Na liście konfiguracji możesz sprawdzić ilość unikalnych wizyt, leadów oraz dotychczasowe zarobki.

W zakładce „Statystyki” możesz sprawdzić swoje zarobki z dzisiaj, z ostatnich 7 dni i ostatnich 30 dni oraz statystyki dla konkretnych programów.

Ile trzeba zarobić, żeby otrzymać wypłatę?

Minimalna kwota, jaką możesz wypłacić z MyLead to 50 zł.

Co jeśli w danym miesiącu nie zarobię minimalnych 50 złotych? Czy moje wynagrodzenie przepada?

Jeśli nie uda Ci się zgromadzić 50 zł w jednym miesiącu kalendarzowym, pieniądze nie przepadają, ale przechodzą na kolejny miesiąc i następny, aż do momentu, gdy uzbierasz sumę potrzebną do wypłaty.

Jak wypłacane są pieniądze, które zarobię w MyLead?

Pieniądze wypłacane są na wskazane przez Ciebie konto (także na konto PayPal), na podstawie przedstawionego przez Ciebie rachunku lub faktury (w zależności od tego, czy jesteś osobą prywatną czy firmą). Wynagrodzenie wypłacamy naszym partnerom niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od chwili zlecenia.

Żeby zlecić wypłatę musisz wejść w zakładkę „Wypłaty” w swoim panelu administracyjnym.

Czy muszę mieć działalność gospodarczą, żeby zarabiać?

Nie, nie musisz mieć działalności gospodarczej, żeby zarabiać z MyLead. Wystarczy, że jesteś osobą pełnoletnią, a zarobione u nas pieniądze wpiszesz do swojego rocznego zeznania PIT.

Czy ktoś już zarobił w MyLead?

Nasi użytkownicy zarabiają dzięki nam każdego dnia! Listę tych, którzy zarobili najwięcej możesz znaleźć w panelu użytkownika, w zakładce „Rankingi”.

Jak mogę się z wami skontaktować?

Nasz support dostępny jest pod adresem mailowym [email protected] a także na czacie na stronie (jest on dostępny bezpośrednio po zalogowaniu) oraz pod numerem GG:58626255  GG: 55019675.

Możesz także znaleźć nas na Facebooku, a wszystkie pytania zadać na naszym forum (dostęp z panelu użytkownika po zalogowaniu na swoje konto).

Gdzie mogę znaleźć regulamin serwisu MyLead.pl?

Regulamin dostępny jest przy rejestracji w serwisie. Możesz go także przejrzeć pod adresem: http://mylead.pl/regulamin.pdf

Dlaczego przy jednych programach partnerskich widzę ikonkę „Promuj”, a przy innych „Dołącz”?

Niektóre programy nie wymagają oczekiwania na weryfikację ze strony reklamodawcy – przy tych programach jest przycisk „Promuj”. Przy innych znajdziesz przycisk „Dołącz”, a to oznacza, że zanim zaczniesz promować dany program musisz zostać zaakceptowany przez reklamodawcę. Trwa to zwykle maksymalnie kilka dni.

Co oznaczają skróty CPL, CPS, CPA, CPC?

Programy w MyLead.pl rozliczane są w różnych modelach, oznaczanych skrótami CPL, CPS, CPA, CPC. Oznaczają one sposób wynagradzania partnera, który poleca program.

CPL – partner dostaje wynagrodzenie za każdy lead, wygenerowany przez użytkownika. Może to być na przykład poprawnie wypełniony formularz na danej stronie internetowej czy zostawienie swoich danych kontaktowych.

CPS – wynagrodzenie otrzymywane jest za każdą sprzedaż, np. w sklepie internetowym, polecanym przez partnera.

CPA – wynagrodzenie za każdą akcję. Akcją może być na przykład wzięcie kredytu, gdy program dotyczy kredytów. Wynagrodzenie w modelu CPA często łączy się z modelem CPL – leadem jest na przykład wypełnienie wniosku kredytowego, a akcją wzięcie kredytu. Partner, który promuje taką ofertę dostaje wynagrodzenie dwa razy, jeśli użytkownik wypełnił wniosek i wziął kredyt.

CPC – wynagrodzenie wypłacane jest za każde kliknięcie w link partnerski lub baner reklamowy.
Od czego zależy ile procent wartości transakcji dostanę w modelu rozliczeń CPS?

Nie masz żadnego wpływu na wysokość stawki prowizji programów rozliczanych w modelu CPS. Tę wysokość ustalają sklepy internetowe i firmy, które dodają swoją ofertę do sieci partnerskiej.

Żeby dołączyć do programów muszę podać swoją stronę. Co to znaczy? Czy nie mogę ich promować, jeśli nie mam strony?
Faktycznie promowanie wielu programów wymaga podania najpierw linka do miejsca, którym będziesz umieszczał linki lub banery promocyjne. Zauważ jednak, że dołączać w ten sposób można nie tylko portale, strony tematyczne, blogi, ale też fora tematyczne, aplikacje mobilne, porównywarki cen. Możesz też wybrać opcję „Facebook” albo „Twiiter”, jeśli chcesz promować program w jednym z tych serwisów. Nie musisz więc być właścicielem strony internetowej.
Skąd mogę wiedzieć co sprzedaje sklep lub na czym polega dany program? Czy muszę najpierw do niego dołączyć?

Nie musisz, wystarczy, że wejdziesz w link konkretnego sklepu (programu) i przejrzysz jego stronę. Dzięki temu zorientujesz się, czy to program dla Ciebie i czy będzie pasował do Twojej strony internetowej lub pomysłu na promocję, jaki wpadł Ci do głowy.

Czego dotyczy kolumna „Cookies” na liście programów?

Każdy program ma przypisany czas trwania cookies (przeważnie 30 dni), czyli maksymalny czas, jaki może minąć od chwili kliknięcia w Twój link partnerski do momentu, aż klient faktycznie zrobi zakupy w sklepie, który mu poleciłeś. Oznacza to, że jeśli ktoś wejdzie do sklepu internetowego np. w poniedziałek, korzystając z Twojego linka, a zakupy zrobi dopiero w piątek, wchodząc już bezpośrednio z przeglądarki, to Ty nadal dostaniesz prowizję za jego zakup, bo nie wygasły jeszcze ciasteczka (cookies) dla tego programu partnerskiego.

Co to jest weryfikacja strony?

Po wprowadzeniu adresu strony lub profilu w mediach społecznościowych, musisz udowodnić, że dana strona należy do Ciebie. Można to zrobić bardzo łatwo – na przykład umieszczając podany token na stronie lub dodając kod html w źródle strony. Szczegóły znajdziesz w zakładce „Twoje strony”, po kliknięciu na link wprowadzonej przez siebie strony.

Jakie stawki SMS są dostępne w MyLead

SMS Premium: 10, 7, 3.5, 1.5 zł | SMS Subskrpcja 1. Płatna za rejestracje: 15, 11, 6 zł 2. Płatne cyklicznie 9, 4, 2 zł.

Co to jest IVR?

IVR to połączenia o podwyższonej opłacie. Dzięki IVR można dokonywać płatności za pomocą połączenia telefonicznego. Za obsługe klienta końcowego odpowiada specjalnie przyszkolone do tego celu Call Center.

Jak zarabiać na IVR?

Zarabianie na IVR polegą na promowaniu usługi jaką jest rozmowa o charakterze towarzyskim lub ezoterycznym. Promować można poprzez własną stronę, landing page które my udostępniamy, lub poprzez dodawanie ogłoszeń w portalach tematycznych, korzystanie z czatów, komunikatorów

Jak zarabiać na IVR?

Zarabianie na IVR polegą na promowaniu usługi jaką jest rozmowa o charakterze towarzyskim lub ezoterycznym. Promować można poprzez własną stronę, landing page które my udostępniamy, lub poprzez dodawanie ogłoszeń w portalach tematycznych, korzystanie z czatów, komunikatorów

W jaki sposób mogę otrzymać więcej numerów IVR

W Celu uzyskania większej ilości numerów IVR, należy skontaktować się z supportem.

Co to jest SMS Czat?

SMS czat to funkcjonalność dzięki której wydawca może zarabiać na płatnych rozmowach SMS. Za każdą wiadomość wysłaną przez użytkownika końcowego, wydawca otrzymuje 1 zł prowizji. Rozmowę prowadzi call center, więc jedyne co musi zrobić wydawca to promocja usługi SMS Czat. Jest to świetne dopełnienie dla każdego zarabiającego na IVR. Wydawca ma możliwość samodzielnego generowania prefiksów. W MyLead udostępniamy gotowe landing page do promocji SMS Czat

Co to jest status Premium i jak go otrzymać?

W celu uzyskania statusu Premium w serwisie MyLead należy wypełnić podanie (klik) w którym należy opisać planowaną metodę promocji. doświadczenie w zarabianiu poprzez Premium SMS, można również zamieścić dowody wypłat z innych programów partnerskich. Każdy użytkownik automatycznie otrzymuje premium po zarobieniu kwoty 100 PLN. Premium można również dostać, otrzymując zaproszenie od innego użytkownika premium

Nie widzę programów SMS

Programy SMS oraz Content Locker są dostępne dla użytkowników Premium. Aby uzyskać premium, należy złożyć podanie dostępne pod tym linkiem ( tutaj dajemy link do podania)

Czemu w Panelu mam leady z kwotą 0 pln?

Status lead zależy od reklamodawcy i danego programu partnerskiego. Obecne leady są oczekujące i zamienią się w kwotę do wypłaty po pozytywnej walidacji przez reklamodawców.

W jakie dni są odnowienia?

MT15 i MT9 w środe o 9:00 | MT11 i MT4 w poniedziałek i piątek o 9:00 | MT6 i MT2 we wtorek, czwartek i sobotę o 11:00

Dla modeli płatności MT15, MT11 oraz MT6 w dni odnowień spływają tylko pierwsze rejestrację, ponieważ w tych modelach wydawca zarabia jednorazowo w momencie kiedy użytkownik końcowy zapisze się do subskrypcji i jego konto zostanie obciążone. 

Antywirus zgłasza ostrzeżenie przy próbie otworzenia pliku instalacyjnego. Czy plik zawiera wirusy?

Absolutnie nie! Co prawda niektóre antywirusy twierdzą, że instalatory PPI zawierają złośliwe oprogramowanie, jednak jest to fałszywe ostrzeżenie i pliki nie zawierają wirusów. Dzieje się tak dlatego, że część reklamodawców posiada programy zawierające reklamy i antywirus po prostu ostrzega przed Adware. 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adware 
Jest to zupełnie normalna sytuacja w tej branży i posiadamy rozwiązania, które minimalizują wykrywalność tego typu instalatorów.

Przeglądarka ostrzega przed złośliwym oprogramowaniem po wejściu w link – dlaczego?

Sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w poprzednim pytaniu, jednak jest proste rozwiązanie, które eliminuje problem. W tym celu wprowadziliśmy rotację domen i w przypadku kiedy domena zostaje zablokowana, udostępniamy nową. 

Zostały mi naliczone różne stawki za instalację z tego samego kraju – dlaczego?

Dzieje się tak dlatego, że każda instalacja nawet z tego samego kraju może być inna. Wszystko zależy od tego jakie oferty użytkownik zainstaluje. Stawki podane na naszej stronie są to maksymalne dostępne stawki dla danego kraju. 

Posiadam stronę, która nie jest związana z pobieraniem plików – czy mogę ją zmonetyzować poprzez PPI?

Oczywiście – możesz promować na przykład baner reklamowy informujący o brakującej wtyczce, co przyniesie Ci dodatkowy dochód i jednocześnie nie zaburzy głównej funkcjonalności strony. Jest to nic innego jak zwykła reklama, z której korzystają największe portale internetowe.

Jak promować instalacje?

Sposobów jest mnóstwo. Możesz umieścić instalatory PPI na własnej stronie i kierować do niej ruch, lub promować je bezpośrednio na różnego rodzaju portalach, mediach społecznościowych czy forach. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Jakie są ceny za wysłanego SMSa lub zapisanie się do subskrypcji?

MO10 - 25zł netto / 30,75zł brutto
MO7 - 
19zł netto / 23,37zł brutto
MO1.5 - 5zł netto / 
6,15zł brutto
MT15 - 20zł netto / 24,60zł brutto / 98,40zł brutto miesięcznie
MT11 - 10zł netto / 12,30zł brutto / 
98,40zł brutto miesięcznie
MT6 - 5zł netto / 6,15zł brutto / 79,95zł brutto miesięcznie
MT9 - 
20zł netto / 24,60zł brutto / 98,40zł brutto miesięcznie
MT4 - 
10zł netto / 12,30zł brutto / 98,40zł brutto miesięcznie
MT2 - 
5zł netto / 6,15zł brutto / 79,95zł brutto miesięcznie


Pobierz już teraz naszą aplikację na urządzenia mobilne!
Bezproblemowy dostęp do panelu MyLead w każdy miejscu i czasie.
Pobierz naszą aplikację mobilną na IOS  z App Store.
Pobierz naszą aplikacje mobilną na androida z Google Play.
Kontakt

Polub nas na Facebook’u:

Kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.