Śledź nas na:

2018-01-06

Wejście w filmowy świat ShowMax się opłaca. Jak bardzo?

Tesla
Wejście w filmowy świat ShowMax się opłaca. Jak bardzo?
Poradniki


Zacznijmy od początku. Bardzo niedawno, bo na początku roku 2017, do Polski zawitał ShowMax. Jest to całkowicie legalna platforma do oglądania filmów oraz seriali online oraz alternatywa dla znanego Netflixa. ShowMax wypada jednak o wiele korzystniej cenowo. Dla porównania: najtańszy miesięczny abonament Netflixa kosztuje 34 złotych, natomiast w przypadku ShowMaxa jest on stały i wynosi jedyne 19,90 złotych.


Atrakcyjnie wypada również prowizja, którą otrzymasz za reklamowanie tego produktu - wynosi ona aż 24 złotych za jednego klienta. Jak promować ten program, by zarobić jak najwięcej?

Jak zarabiać na ShowMax?

Przede wszystkim potrzebne będzie konto w serwisie MyLead, który oferuje zarabianie poprzez promowanie tego serwisu. Rejestracja jest w pełni darmowa. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, to możesz założyć je w każdej chwili, co nie zajmie Ci więcej niż 100 sekund.Jak promować ShowMax? (Gotowe Nisze)

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie listy filmów oraz seriali (nisz które możesz wykorzystać), oferowanych przez serwis. Możesz to zrobić klikając w ten link. Serwis ma wiele zalet, które warto zaznaczyć podczas promowania.


ShowMax działa na wszystkich urządzeniach - zarówno na komputerze, jak i na tablecie oraz smartfonie, kończąc na SmartTV. Mobilność w dzisiejszych czasach jest ważna, możesz więc to zaznaczyć w swojej reklamie. Portal oferuje mnóstwo produkcji, również tych polskich i autorskich, czego nie można powiedzieć o jego głównej konkurencji. Ma też bardzo optymalne ceny, do tego pozwala płacić za pomocą karty, bądź PayPal.

Metoda #1 - YouTube

Metoda jest bardzo skuteczna, ponieważ YouTube to produkt Google, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy wyszukiwaniu danego filmu w najpopularniejszej wyszukiwarce świata, użytkownikowi pokaże się Twój film.


Czas na filmy...

Należy stworzyć materiał i wrzucić go na YouTube, po czym odpowiednio nazwać i opisać. W przypadku, kiedy promujemy “Kubusia Puchatka”, film powinien nazywać się, na przykład, “Kubuś Puchatek - Cały Film Online”. W opisie wklejamy link promujący ShowMax, który wygenerowaliśmy w serwisie MyLead. Następnie uzupełniamy opis filmu (możesz skorzystać z tego dostępnego na Filmweb) i dodajemy słowa kluczowe, które pozwolą nam dotrzeć do większej liczby osób, czyli w tym przypadku “Kubuś Puchatek”, “Cały film online”, “Oglądaj online” itd..


Skąd wziąć materiały wideo? Można stworzyć je samemu (na przykład w programie Camtasia Studio) lub poszukać zwiastuna filmu, który promujemy. Aby YouTube nie wykrył duplikatu, wideo należy lekko edytować przed wrzuceniem, na przykład dodając kilka sekund.


...albo seriale!

Tutaj sprawa wygląda prawie identycznie jak z filmami. Plus jest jednak taki, że możemy reklamować dany odcinek jeszcze przed jego premierą.


Dla przykładu: ostatnimi czasy szalenie popularny stał się serial "Ucho Prezesa", który emitowany jest najpierw w ShowMax, a dopiero po kilku dniach wrzucany na oficjalny kanał na YouTube. Można to wykorzystać promując konkretne odcinki “Ucha Prezesa” zanim pojawią się one na YouTube.

Metoda #2 - Własna strona

Bardzo łatwo i szybko można stworzyć stronę korzystającą z systemu Wordpress, coś na wzór Kinomaniaka czy Zalukaj. Kiedy użytkownik wejdzie w dany film lub serial, zobaczy link i informację, że może go obejrzeć online klikając w odnośnik, który przekierowywał będzie oczywiście do ShowMax.

Metoda #3 - Klientów możesz mieć wszędzie

Istnieje wiele for i portali filmowych, gdzie można promować swój link do serwisu ShowMax. Należy robić to umiejętnie, aby nie zostać posądzonym o spam. Tutaj ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia.


Pamiętaj, że promowanie tego programu wymaga posiadania swojego własnego serwisu internetowego, stąd ta metoda sprawdzi się tylko przy reklamowaniu własnej strony WWW, gdzie umieszczona będzie reklama ShowMax. Pamiętaj jednak, że własnym portalem może być blog, forum, fanpage, czy nawet konto na YouTube.


Jak jeszcze reklamować?

Dobre, bo polskie

Warto przyjrzeć się polskim produkcjom. Na ShowMax znajdziesz największe hity prosto z kin, takie jak “Porady na zdrady”, czy “Córki dancingu”. O ile światowe filmy są dość łatwo dostępne poprzez platformy z wideo, na przykład cda.pl, tak o narodowe dzieła filmowe dość ciężko. Są one trudno dostępne, obejrzenie ich online jest niemożliwe, a dystrybutorzy ścigają użytkowników, którzy używają sieci torrent do ściągnięcia ich własności. Jest jednak inna droga - ShowMax. Można legalnie, tanio i bez ograniczeń oglądać polskie produkcje, również te autorskie, niedostępne nigdzie indziej, jak na przykład popularny ostatnio program satyryczny “SNL Polska”.


Jak promować? “14 dni polskich filmów za darmo”, “Szukasz tego filmu? Kliknij i obejrzyj go za darmo” lub “Ten i setki innych filmów znajdziesz na ShowMax. Zarejestruj się” to hasła, którymi możesz się posługiwać.

Bądź elastyczny

Zaplecze reklamowe możesz dopasowywać do panującego czasu. Jeśli mamy okres jesienny lub zimowy, to idealnym hasłem będzie “Spędź miło mroźne wieczory” lub “Zima nam nie straszna. Setki świeżutkich filmów dla Ciebie”.


Jak promować? Tak naprawdę wszystko zależy od okresu czasowego, więc nie da się na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Dostosowuj hasła na bieżąco, nie wykorzystuj tych samych tekstów przez długie miesiące. Możesz też używać bardziej klasycznych reklam pokroju “Może chwila odpoczynku? Mamy setki filmów” albo “Ty załatwiasz popcorn, my filmy”.

Ukryte koszty? Ograniczenia? Nie znam

Po wpisaniu tytułu poszukiwanego filmu w Google najczęściej spotykamy się ze stronami, które wymuszają na nas wysłanie SMS. Zagraj z Twoimi odbiorcami w “otwarte karty” tak, by wszystko było dla nich jasne. 14 dni za darmo. Bez ograniczeń prędkości. Rezygnujesz kiedy chcesz. Ty decydujesz o wszystkim. Dodatkowo klient kupując subskrypcję ShowMax, jednocześnie otrzymuje dostęp do pełnej biblioteki filmów i seriali.


Jak promować? Odnoś się do poczucia pełnej władzy nad swoim kontem na ShowMax. To użytkownik decyduje o tym kiedy rezygnuje, jakie ogląda filmy i na jakim urządzeniu je ogląda. To on w pełni panuje nad sytuacją, a serwis dopasowuje się do klienta, nie odwrotnie.

O czym pamiętać?

Zanim pokażemy Ci jak wygenerować swój własny link pozwól, że przedstawimy Ci ostatnie informacje na temat tego programu. Pozwolą Ci one uniknąć błędów w przyszłości i zarobić jeszcze więcej:

 • ShowMax używa plików cookies z 30-dniową datą ważności. Oznacza to, że nawet jeśli użytkownik wejdzie na stronę z Twojego polecenia, ale nie dokona zakupu natychmiast, a kilka dni po (do 30 dni), to jest to uznawane za Twoją zasługę i Ty otrzymujesz za to zysk.

 • Promując ShowMax można pokusić się o użycie hasła “oglądaj za darmo”. Co prawda platforma jest płatna, jednak korzystanie z niej przez pierwsze 14 dni jest zupełnie darmowe, a użytkownik może w każdym momencie wypisać się z płatnej subskrypcji nie ponosząc żadnych kosztów.

 • Program nie jest globalny - możesz promować go tylko w granicach Polski.

Zaróbmy trochę. Jak wygenerować swój link?

Przede wszystkim musisz dodać swoją stronę WWW. Zrobisz to w panelu użytkownika, po wybraniu zakładki “Twoje strony” z menu po lewej.


By dołączyć do programu ShowMax musisz wykonać kilka prostych i niezajmujących kroków:

 1. Przejdź do zakładki “Programy”, a następnie wybierz “Lista programów”.

 1. Najszybciej będzie, gdy wpiszesz w wyszukiwarkę hasło “ShowMax”. Wtedy od razu Twoim oczom ukaże się nasz program.

 1. Kliknij przycisk . Jeśli wcześniej dodałeś swoją stronę internetową, to wystarczy, że poczekasz na zaakceptowanie serwisu przez reklamodawcę. Zazwyczaj trwa to do 24 godzin w dni robocze.

 2. I to wszystko. Możesz zacząć promować i napełniać swoje kieszenie pieniędzmi!

Podsumowanie

Złóżmy w całość to, czego się dzisiaj dowiedziałeś:

 • Program ShowMax oferuje Ci bardzo atrakcyjna stawkę - 24 złotych za jednego klienta.

 • Dostępny jest on w Centrum Zarządzania platformy MyLead.pl. Tam możesz też wygenerować własny link do programu.

 • ShowMax udostępnia mnóstwo możliwych dróg promocji, od for internetowych, po filmy na YouTube.

 • W serwisie znajdują się zarówno produkcje polskie, jak i zagraniczne, a także serie oryginalne - własnego autorstwa.


Dodajmy na koniec, że warto śledzić premiery filmów i seriali, które dostępne będą w ShowMax. Dla przykładu - pewnie każdy słyszał o filmie “Botoks”. Już niebawem, bo w styczniu 2018 roku, będzie miała miejsce premiera serialu o takiej samej nazwie. Oczywiście jest to także produkcja Patryka Vegi. Z uwagi na popularność filmu, serial już teraz ma przewidywalną olbrzymią oglądalność. Filmów i serii, którymi warto się zainteresować. jest zdecydowanie więcej. Miej oczy szeroko otwarte.


Komentarze

Musisz być zalogowany aby komentować.

Agent016
Agent016
Polecam