Ta strona korzysta z plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej zapoznaj się z regulaminem. Ok. Rozumiem.

Blog - Kompendium wiedzy

Istnieje kilka modeli płatności, dzięki którymi zdobędziesz pieniądze wraz z MyLead.

PPI, czyli innowacyjny sposób na zarabianie przez Internet

Poradniki

PPI, czyli innowacyjny sposób na zarabianie przez Internet

bodorek

2018-01-30

0

Zarabianie w Internecie często przyjmuje mnóstwo różnych form. Najpopularniejszą są SMS-y, z których korzysta większość wydawców. Niektórzy wykorzystują CPS, czyli sprzedaż fizycznych produktów w zamian za prowizję. Są też CPL, CPA, czy IVR. Większość z tych modeli łączy jedna cecha - żebyś mógł otrzymać własny zysk, ktoś inny musi ponieść koszt. Co jednak, jeśli istnieje model, na którym zarabiasz, ale nikt nie traci pieniędzy? W tym artykule opowiemy Ci o jednym z nich.

Poznajcie PPI

PPI, czyli Pay Per Install, to model zarabiania, w którym pieniądze zostają naliczone po zainstalowaniu przez użytkownika promowanej przez Ciebie aplikacji. Nie trzeba wysyłać SMS-ów, wypełniać ankiet, potwierdzać adresu e-mail, ani podawać swoich danych - wystarczy krótka instalacja i lead zostaje przyznany. PPI jest bardzo ciekawe, ale stosunkowo rzadko wykorzystywane. O ile płatność SMS w wielu przypadkach budzi niechęć lub strach, tak instalacje programów są czymś niecodziennym. Dzięki temu osiągającym naprawdę wysokie wyniki konwersji. Oferują one również wiele możliwych dróg promocji, stąd na pewno dopasują się do Twojego zaplecza reklamowego.Dlaczego ktoś za to płaci?

Odpowiedź jest bardzo prosta - ponieważ na tym zyskuje. Większość instalatorów PPI posiada oprogramowanie typu Adware, które jest darmowe, ale zawiera reklamy, bez których taki rodzaj monetyzacji nie byłby możliwy. Dodajmy, że aplikacje są całkowicie bezpieczne dla urządzenia klienta, nie zawierają wirusów, czy niechcianego oprogramowania. Możesz być spokojny o bezpieczeństwo odwiedzających Twoje strony.Czym jeszcze wyróżnia się PPI?

PPI dysponuje bardzo ciekawymi atrybutami. Działa przede wszystkim globalnie. Dzięki temu możesz promować programy partnerskie oparte na tym modelu na całym świecie. Oznacza to, że dostaniesz różne prowizje w zależności od kraju, z którego została dokonana instalacja. Dochodzą one nawet do 7,10 złotych. Dodatkowo przy PPI masz możliwość wykorzystania aplikacji na różne systemy operacyjne - od Windowsa, przez Androida i iOS, na MacOS kończąc. Nic nie ogranicza Twojego ruchu.Czas zarobić pieniądze!

Zacznijmy od najważniejszej rzeczy - wydawca pod żadnym pozorem nie może samemu instalować programów. Skoro już to wiesz, to przejdźmy do dużo ciekawych rzeczy, czyli konfiguracji programów partnerskich i pomysłów ich promocji. Jak je wykorzystać, by osiągnąć pokaźny zysk?

Od początku

Aby zachęcić użytkownika do skorzystania z naszego instalatora, należy go w odpowiedni sposób zaprezentować. Najważniejszym czynnikiem wysokiej skuteczności jest dobrze dobrana nazwa. W przypadku, kiedy promujemy hacki do gier, będzie to przykładowo “NazwaGry_UltimateHack.exe”. Jeśli będzie to film, to możemy wykorzystać “Filmus - Filmy_przez_Internet.exe”, a przy transmisjach “Stream24 - Najlepsze_transmisje_na_zywo.exe”. Stosowanie takich tytułów da Ci zainteresowanie ze strony odwiedzającego, który nie przestraszy się konieczności pobrania instalatora.


Co promować?

Programy partnerskie udostępniane w ramach PPI są dość podobne do tych związanych z SMS. Promować możesz tak naprawdę wszystko, czyli wszelkiego rodzaju pliki, aplikacje, wtyczki, filmy, streamy czy nawet treści erotyczne. W celu jak największego ułatwienia procesu tworzenia projektu postanowiliśmy, jako jedyny serwis PPI, udostępnić Ci 5 gotowych stron typu landing page, które możesz w dowolny sposób konfigurować. MyLead pozwala Ci promować:


  1. Pobieranie plików

FastFiles

  1. Oglądanie wideo

AllVideo lub MediaPlayer

  1. Oglądanie transmisje

StramOnline24

  1. Treści +18

Zone18


Promocja w przypadku PPI nie różni się zbytnio niczym od promowania modeli PPA lub SMS MT/MO, jednak posiada swoje zalety. Aby otrzymać dostęp do pliku użytkownik nie musi wysyłać SMS, ani wypełniać ankiet - pobieranie rozpoczyna się zaraz po kliknięciu w przycisk “Download”. Wiele osób wykorzystuje ten fakt i promuje swoje instalatory z dopiskiem “No survey”. Dzięki temu podczas promowania PPI możesz używać haseł pokroju “pobierz za darmo”, “bez ukrytych kosztów” lub “promocja! pobranie 35PLN 0PLN”, ponieważ jest to jak najbardziej prawda.


Jak promować?

Zgodnie z tym, co przeczytałeś powyżej, PPI przewiduje kilka możliwych dróg promocji, w zależności od wybranej strony sprzedażowej.


Pobieranie plików

Najpopularniejszy z landingów i jednocześnie najbardziej skuteczny z nich wszystkich. Następstwo w postaci konieczności pobrania aplikacji nie dziwi użytkownika, ponieważ po to wszedł na stronę. Chce pobrać plik. Może to być hack, poradnik, jakiś program. W związku z tym nie odpycha go konieczność instalacji. Dzięki temu strona sprzedażowa poświęcona pobieraniu konwertuje bardzo dobrze i jest zawsze świetnym wyborem. Doskonałe jest w niej również to, że w niczym Cię nie ogranicza. Rzecz jasna nie możesz promować produkcji, do których nie masz praw autorskich, zwłaszcza tych polskich, ale możesz reklamować tak ogromną ilość nisz i produktów, że z całą pewnością będziesz zadowolony z zarobków na tym programie partnerskim.


Ten program możesz skonfigurować tutaj.