MyLead korzysta z cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji tutaj. Rozumiem

Blog - Kompendium wiedzy

Istnieje kilka modeli płatności, dzięki którymi zdobędziesz pieniądze wraz z MyLead.

Poradnik dla początkujących - jak zacząć zarabiać?

Poradniki

Poradnik dla początkujących - jak zacząć zarabiać?

RyV

2017-02-22

1

Poradnik dla osób początkujących

 

Słowem wstępu, chciałbym zaznaczyć iż wszystkie informacje zawarte w niniejszym poradniku są moimi osobistymi przemyśleniami, które oparte są na mojej dwuletniej współpracy z serwisem MyLead. Owy poradnik ma na celu pomóc osobom początkującym, które dopiero zapoznają się ze sposobem zarabiania przez sieć internetową, jednakże nie twierdzę iż moje wskazówki są jedyne i właściwe dlatego prosiłbym o podejście z dystansem oraz przymrużeniem oka do informacji w nim zawartych.

 

 

Spis treści:

 

  • Jak zacząć zarabiać?
  • W jaki sposób szukać niszy?
  • Najbardziej opłacalna stawka
  • Podsumowanie

 

 

Jak zacząć zarabiać?

 

Zapewne każda osoba, która zarejestrowała się w serwisie a następnie zaznajomiła się z pierwszymi programami zadała sobie jedno na pozór proste pytanie - w jaki sposób mam zarobić pieniądze? Otóż nie jest to takie proste jak się wydaje (a przynajmniej dla osób początkujących). W tym podpunkcie dowiecie się w jaki sposób zarobić korzystając z programów SMS oraz własnych stron.

 

Poniżej przedstawiam kilka porad, które z pewnością pomogą Ci w zarobieniu pierwszych pieniędzy korzystając z programów dostępnych w serwisie.

 

·   Wybierz taki program, który Twoim zdaniem ma szeroką grupę odbiorców -  lepiej reklamować różne rodzaje perfum niż jeden perfum, który nie każdemu może się spodobać, nieprawdaż?

·   Staraj się trafiać do grupy docelowej, zwiększy to szanse na pozyskanie leada. Spora część osób reklamuje linki gdzie popadnie co jest błędem, ponieważ znaczna część osób nie będzie nawet zainteresowana.

·   Wybieraj programy z ikoną globusa - wtedy nawet osoby zza granicy mogą wysłać SMS, a ty możesz zyskać leada. W moim przypadku nawet 10% odwiedzin pochodzi zza granicy.

·   Bądź kreatywny i próbuj zarobić na jednym kliencie jak najwięcej. Jest sporo prostych tipów na zwiększenie zarobku.

 

Z drugiej strony korzystanie z programów dostępnych w serwisie MyLead jest dość kiepskim pomysłem. Ma to swoje plusy i minusy - plusem programów jest ich konfigurowalność i szybkość tworzenia lecz wykorzystuje je spora liczba użytkowników co sprawia, że są dobrze znane w sieci przez potencjalnych odbiorców. Dlatego też polecam stworzenie własnej strony internetowej, a poniżej przedstawiam kilka porad.

 

·   Zainwestuj w stronę internetową i dodaj do niej content locker a następnie pozycjonuj ją. Koszt strony to około 20 złotych lecz w ten sposób tworzysz coś oryginalnego co bardziej zainteresuje społeczność niż oklepane programy z których korzysta wiele osób.

·   Bądź cierpliwy, a jeśli twój pomysł przynosi słabe efekty to spróbuj czegoś nowego, stwórz inną stronę - nie bój się zmian.

·   Pamiętaj, że nie liczy się ilość osób online czy ilość wyświetleń, a jakość Twojej usługi. W ten sposób zmniejszysz nakład swojej pracy a zwiększysz zyski.

·   Strona powinna wyglądać profesjonalnie oraz być miła dla oka, pamiętaj o pasującej do siebie palecie kolorów oraz czcionce. Ja tworząc własne strony inspiruje się popularnymi serwisami.

·   Tak samo jak w programach SMS - bądź kreatywny i próbuj zarobić na jednym kliencie jak najwięcej.

 

Jeśli zdecydowałeś się stworzyć własną stronę, ale nie wiesz w jaki sposób ją wypozycjonować to polecam poradnik, z którego sam korzystałem przez pewien czas. Jest dość obszerny i na pewno pomoże osobom początkującym.

http://sprawnymarketing.pl/wp-content/uploads/2012/03/poradnik_seo_dla_poczatkujacych.pdf

 

 

W jaki sposób szukać niszy?

 

Szukanie niszy jest zasadniczo proste i nie powinno być wyzwaniem nawet dla osób początkujących dlatego też nie będę się zbytnio rozpisywał na ten temat. Trzeba po prostu zadać sobie jedno podstawowe pytanie - co aktualnie w internecie jest najbardziej popularne a zarazem trudno dostępne lub płatne? Gdy już odpowiemy sobie na to pytanie to powinniśmy pójść w tym kierunku a na pewno się to opłaci.

 

Jeśli nadal nie wiesz w jaki sposób znaleźć swoją nisze to polecam strony typu www.trendhunter.com - na tego typu stronach dowiecie się co jest aktualnie popularne na świecie. Kategorii na stronie jest mnóstwo dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Kilka porad podczas szukania niszy.

 

·        Szukaj problemów do rozwiązania - świat jest pełen problemów, które należy rozwiązać. Nie sądzisz, że ten problem można przekształcić w dochodowy biznes?

·        Obserwuj swoją konkurencje i wykorzystuj to. Ja cały czas spotykam swoich konkurentów.

·        Masz pasje lub czymś się interesujesz? Może zaczniesz sprzedawać swoją wiedzę na ten temat. Jednym z tego typu zainteresowań może być siłownia - jeśli znasz się na tym to napisz poradnik, który może pomóc wielu osobom.

 

 

Najbardziej opłacalna stawka

 

Wybierając stawkę MO decydujesz, że zarobisz na użytkowniku wtedy, gdy on zarejestruje się pod podanym przez Ciebie linkiem. Musisz wiedzieć, że rejestracja wymaga wysłania SMS-a na podany numer i wpisania odpowiedniego kodu. SMS-y są płatne, a wysokość opłaty uzależniona jest od tego, jaką stawę MO wybierzesz w procesie konfiguracji. Jeżeli wybierzesz stawkę MO 10 zł, to będzie oznaczać, że aby się zarejestrować użytkownik musi wysłać SMS, który będzie go kosztował ok. 30 zł. Jeżeli zaś postawisz na najniższą stawkę MO czyli 1,5 zł, to SMS będzie kosztował użytkownika 6,15 zł z VAT.

 

Stawka MT oznacza, że użytkownik, który zarejestrował się z Twojego linka wyraził zgodę na subskrypcję SMS PREMIUM. Za każdego takiego użytkownika Ty dostaniesz 6 zł. Warto także pamiętać, że korzystając ze stawki MT użytkownik, który nie ma nic na koncie, ale wyśle SMS-a to jest zapisany do subskrypcji, a my dostaniemy za niego pieniądze w poniedziałek, środę lub piątek jak tylko doładuje konto.

 

Uważam, że najlepszą stawką do wyboru jest ta największa - czyli MO 10, a dlaczego?

Jeden prosty argument, żyjemy w czasach gdzie każdy ma już własny smartfon, który najczęściej jest brany w abonamencie - dzięki czemu osoba może zawsze wysłać SMS-a a pieniądze za niego zostaną doliczone do abonamentu. Dlatego też złudne jest myślenie niektórych użytkowników, że nie każdy ma 30zł na koncie by wysłać owego SMS-a.

 

 

Podsumowanie

 

W poradniku umieściłem najważniejsze informacje, którymi ja się kieruje i dzięki nim mam spory (jak na moje potrzeby) zysk. Mam nadzieje, że w pewnym stopniu pomogłem lub chociaż zmotywowałem niektóre osoby do działania w serwisie. Już niedługo postaram się napisać kolejne poradniki na inne tematy, które też odgrywają dużą rolę.

 

 

Pozdrawiam RyV

Komentarze

Musisz być zalogowany aby komentować.

Arekf77
Arekf77
witam z kąd mam wziąć link pod ktorym ma sie zarejestrowac potencjalny użytkownik